• Kurumsal Radyo Yayını

  Mağazalardaki mevcut ses sistemi ile mağaza içindeki alanda yapılan müzik ve radyo yayını, kurumsal olarak yapılmaya başladığında, mağaza içi müzik yayını, kurumsal radyo yayını ile profesyonel bir hal almaktadır. Büyük giyim mağazaları, birçok AVM, süper market zincirleri ve gün boyunca girip çıktığınız, aklınıza gelebilecek her büyük işletmede dinlediğiniz müzik yayınları genellikle kurumsal radyo yayını ile birlikte yapılmaktadır. Yapılan radyo ve müzik yayınının içeriği, kurumsal olarak firma ve markayı tercih eden hedef kitleye göre belirlenmektedir. Marka değerini arttırmak için en etkili yollardan biri olarak gösterilen kurumsal radyo yayını, etkili bir pazarlama ve iletişim çalışması olarak karşımıza çıkıyor. Günlük hayatta arabada, evde, yolda telefonda, gün boyunca birçok farklı yerde dinlediğiniz FM radyodan farklı bir yayın olan kurumsal radyo yayını, yalnızca o firmaya özel bir yayın akışına sahiptir.

  Kurumsal Radyo Yayını Hizmetleri

  Dolayısıyla seçilen müziklerden yapılan anonslara kadar her detay marka ve o çalışmayı yürüten ekip tarafından belirlenmektedir. Gün boyu mağaza içinde yapılan tanıtımlar, anonslar, marka çalışmaları, indirim ve kampanya duyuruları, markaya özel jingle’lar ve markanın imajına uygun şarkılarla gün boyu mağaza içinde yapılan radyo yayını, marka ve firma değerini arttırmak için önemlidir. Pazarlama ve satış planınızı, kurumsal radyo yayınına göre belirleyebilirsiniz. Yapacağınız kampanya ve indirimlere yönelik yayın arasında yapacağınız duyurular ile; müşterilerinizin alışveriş sırasında kampanyalarınızdan anlık olarak haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Kurumsal radyo yayını, bir firmanın marka değerini arttırmak için oldukça etkili bir yoldur. Hedef kitleniz ve hitap ettiğiniz tüketicilere göre yapılan radyo yayını, mağazanıza gelen müşterilerin mağazanıza yeniden gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca yine mağaza içinde yapılan radyo yayını, mağazanızda daha çok müşteri giriş çıkışı olmasını ve müşterilerin mağazada daha çok vakit geçirmelerini sağlamaktadır. Peki, kurumsal bir radyoya sahip olmak ve mağaza içinde radyo yayını yapmak firma ya da o işletme için pahalı bir sistem midir?

  İnternet tabanlı ya da uydu tabanlı olarak gerçekleştirilen kurumsal radyo yayını, internetin bu kadar gelişmesi ile birlikte çok daha kolay bir hale geldi. Web tabanlı olarak gerçekleştirilen radyo yayını ile geniş bir ağa sahip olan radyo firmaları ile anlaşma sağlayabilir, düşük maliyetler ile mağazanızda kendi yayın akışınızı sağlayabilirsiniz. Ayrıca internet tabanlı bir radyo yayını, uydu tabanlı olarak yapılan yayına göre çok daha düşük maliyetlidir. Bu nedenle birçok firma ve iş yeri, düşük maliyetli olan web tabanlı radyo yayınını tercih etmektedir. Markanın kurumsal kimliği üzerinde olumlu etkileri bulunan ve yıl sonunda satışların artmasına katkı sağlayan kurumsal radyo yayını için, web tabanlı bir müzik yayını tercih edecekseniz, mağaza içinde bulunacak bir internet bağlantısı, bir bilgisayar ve bir müzik sistemi olması, gün boyu mağaza içinde kendi radyo yayınınızı yapmak için yeterli olacaktır.

   

 • Hizmet politikamız ve detaylı bilgi için aşağıdaki resme tıklayınız...
  kurumsal radyo