• Mağaza Radyosu

  Doğru bir müzik yayını, mağaza satışlarını önemli oranda etkilemektedir. Müzik, uzun yıllardan bu yana reklam ve pazarlama sektöründe kullanılan bir çeşit yöntem haline gelmiştir. Yani bir süper markete ya da mağazaya girdiğinizde dinlediğiniz mağaza radyosu, yalnızca sizi keyiflendirmek için değil; daha çok satın almaya yönlendirmek ve mağazada daha çok vakit geçirmenizi sağlamak amacıyla da kullanılmaktadır. Mağaza içinde müzik yayını yapmak için birçok farklı seçenek var. Mağazanızın ve markanızın büyüklüğüne ve bütçenize göre bu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. Küçük ölçekli bir market, mağaza ya da restoran ve kafe gibi iş yerleri, genellikle internet bağlantısı üzerinden, bilgisayardan yapılan müzik yayının ses sistemi ile mağaza içine aktarılması ile yapılan müzik yayınını tercih edebiliyor. Ayrıca yine küçük işletmeler; kendi müzik listelerini oluşturmakla uğraşmak ve onu sürekli güncellemeye çalışmak yerine; tercihini bir radyo kanalını dinletmekten yana kullanıyor.

  Mağaza Radyosu Hizmetleri

  Gün içinde sürekli değişen müzik yayını ile halka açık bir müzik dinletisi sunan radyo kanalları, mağaza içinde müzik yayını yapmak isteyen firma ve işletmelerle sözleşme imzalayarak da yayın hakkı sağlıyor. Tabi bu durum kurumsal firmalar ve büyük işletmeler için geçerli. Siz butik, kafe ya da restoranlarınız için, bilgisayar üzerinden radyo yayını da gerçekleştirebilirsiniz. Kapalı devre radyo sistemi ile mağaza içinde radyo yayını yapmanıza olanak sağlayan mağaza radyosu; kurumsal olarak yapıldığında, size özel bir radyo yayını fırsatı sunuyor. Gün boyunca çalacak şarkılar müşteri kitlenize göre özel olarak belirleniyor, gün boyu anonslar ile müşterilerinize anlık reklam yapabiliyorsunuz. Mağazanız açık olduğu sürece radyo yayını ile mağaza içinde radyo ve müzik yayını, mağazanıza özel jingle ve şarkılar ile tanıtımınızı da gerçekleştirmektedir. Mağaza radyosu yayınında, yüksek ses kalitesi de oldukça önemli bir detaydır. En az seçilen şarkılar ve müzik türleri kadar önemli olan ses kalitesi, müşterilerin ilgisini çekmek adına mutlaka dikkat edilmesi gereken bir konudur. Eğer mağazanızda kaliteli bir ses sitemi yoksa, hangi şarkıyı çalarsanız çalın, müşterilerinizin ilgisini çekmeyecek, hatta rahatsız olmalarına bile neden olacaktır.

  Güçlü bir müzik sistemi ile yapacağınız mağaza radyosu yayını ile müşterilerinizin mağaza içinde daha çok vakit harcamalarını, daha çok ürün satın almalarını sağlayabilir ve kazancınızı önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Giyim mağazaları, süper marketler, kafe ve restoranlar, kuaförler, kitapçılar, elektronik mağazaları, telefoncular, alışveriş merkezleri ve aklınıza gelebilecek her işletme tarafından tercih edilen radyo yayını, gün boyunca müzik ile müşterilerinin dikkatini çekmek için kullanılan bir seçenektir. Artık müzik çalmayan bir işletme bulmak neredeyse imkansız. Bir kafede kahve içerken bile, televizyonda ya da ses sisteminden yapılan müzik yayını ile, kahve keyfinizi müzik keyfi ile birleştirebiliyorsunuz. Bu da, bulunduğunuz yerden sıkılıp kalkmak yerine, orada daha çok vakit geçirip, biraz sonra yeni bir sipariş vermenizi sağlamak için işletmelerin tercih ettikleri bir yoldur.

   

 • Hizmet politikamız ve detaylı bilgi için aşağıdaki resme tıklayınız...
  mağaza radyosu